سریال بانشی Banshee

نقد برسی کامل سریال بانشی Banshee

11 ژانویه 2022
۰ 369 views

نقد و برسی کامل سریال بانشی Banshee با دانلود مستقیم سریال

به گزارش تیم رسانه ای هانی مووی  : سریال  Banshee در ژانر اکشن، درام آمریکایی میباشد که بوسیله جاناتان تروپر و دیوید چیکلر درست شده‌میباشد. فصل اولیه این سریال در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۳ از کانال سین‌مکس پخش شده است.

ماجرا یک سارق بسیار حرفه‌ای می باشد ک به‌طور  بسیار اتفاقی و ناگهانی کلانتر بانشی می گردد و ماجرا فیلم آغاز می گردد عشق و فداکاری در این سریال به طور زیبایی به تصویر کشیده شده است.

سریال بانشی Banshee
سریال بانشی Banshee

مردی بعداز تحمل ۱۵ سال زندان به جهت سرقت ۱۵ میلیون دلار الماس از طرف ریسش، یک مدیر یا ریس اوباش اوکراینی به اسم خرگوش، از زندان آزاد می گردد. وی و معشوق و همدست سابقش، دختر خرگوش آناستازیا (آنا) از گذشته تصمیم گرفته بودند که الماس های سرقتی را برای خود نگه دارند. آناستازیا با الماس ها فرار کرد و خرگوش درپی مرد میباشد و میپندارد او‌را به سمت دخترش و الماس ها خواهد برد. مرد به شهر کوچک فرضی پنسیلوانیا Banshee می گریزد، جایی که آنا با اسم مستعار کری هوپول، مادر دو فرزند و همسر DA زندگی می نماید. لوکاس هود، کلانتر تازه، به یک بار در ورودی شهر می‌رسد و هنگامی که در اختلاف میان مجرمان محلی و صاحب و مالک بار دخالت می نماید، فورا کشته میشود. این مرد هویت هود را می‌گیرد و می بایست خود را تحت عنوان کلانتر جعل نماید و با ارباب مجرم دیرین آمیش، کای پروکتور، امور را با \”کری\” مرتب نماید و در طول گریزو فرار از خرگوش، سهم خویش را از الماس بگیرد

دانلود سریال بانشی با زیرنویس چسبیده

دانلود فصل اول سریال بانشی با زیرنویس چسبیده بدون سانسور

فصل اولیه سریال بانشی بسیار هیجان‌انگیز میباشد. این سریال از همان اولیه شما‌را سرگرم خویش می‌نماید. آنتونی استار (Anthony Starr) نقش قهرمان گمنام سریال را بازی می‌نماید. وی به‌ جرم ربودن الماس‌های گانگستر اوکراینی به‌اسم ربیت (Rabbit) 15 سال زندانی بوده میباشد. وی پس از آزادی برای کشف کردن هم‌دست و معشوقه‌اش به بانشی می آید. ولی هنگامی آناستازیا (Anastasiya) را پیدا می‌نماید می‌بیند که ازدواج کرده و دو فرزند داراست. آناستازیا حتی نام خویش را هم به کری هوپوِل (Carrie Hopewell) تغییر داده میباشد.
ما هیچ‌وقت نام واقعی قهرمان سریال را نمی‌فهمیم. وی پس از کشته شدن کلانتر شهر یعنی لوکاس هود نام‌و‌نشان اورا جعل می‌نماید. وی یک متخلف حرفه ای بوده و است. ولی الان می بایست در نقش کلانتر شهر بانشی با خلافکارها مبارزه نماید. وی کوشش می‌نماید که خود را با نام‌و‌نشان جدیدش وفق دهد. هم زمان تلاش می‌نماید با خیانت‌های خلافکاری به‌اسم پروکتور (Proctor) هم مبارزه نماید. وی بایستی خود را از ربیت هم نهفته نگه دارد. شهر بانشی پیش از ورود وی آرام و بی‌دردسر بود. ولی از وقتی‌که وی نام‌و‌نشان شهر‌دار را جعل کرد، خشونت در شهر نقطع ی عطف گرفت. مهم نیست وی کجا می‌رود یا این که چه‌کار می‌کند خشونت از وی بدور نیست.

در کنار کاراکتر اساسی سریال و ماجراهای او، متشخص‌های دیگری هم آشنا می‌شویم. برای مثال کاراکتر پروکتر که به شدت نفرت‌انگیز و در عین‌حال دوست‌داشتنی میباشد. رخ وی کاریزماتیک میباشد. وی یک نوچه به نام بورتون (Burton) دارد. بورتون پاپیون می زند و شیک به‌نظر میرسد. ولی بسیار بی‌رحم و سنگ‌دل میباشد. کاراکتر وی شباهت متعددی به شخصیت اسمیترز (Smithers) در انیمیشن سیمپسون‌ها (Simpsons) داراست. پروکتر هم مشابه به کاراکتر مستربِرنز (Mr. Burns) میباشد. ولی بورتون از آن شخصیت کارتونی سیمپسون‌ها بدجنس‌تر میباشد. بورتون یک کله‌خراب به‌مفهوم واقعی واژه میباشد. پاپیون او، دیده‌های بی‌روحش و اخلاق و رفتار سردش بسیار او‌را ترسناک می‌نماید. وی یک کدام از شایسته ترین کاراکترهای این سریال باقی میماند.

پروکتر خلاف‌کار دارای شهرت شهر بانشی میباشد. البته وی بزرگ‌ترین آدم بده این سریال نیست. خطرناک‌ترین کاراکتر فصل نخستین ربیت، پدر آناستازیا/کری میباشد. وی هیچ‌وقت دخترش و هود را برای این‌که از وی سرقت کردند نبخشید. وی دنبال فرصتی‌ست تا آنان را چنگ بیاورد و کار هر دو را بسازد و آنها را بکشد. این فصل با صحنه زد خورد مسلحانه فی مابین ربیت، دخترش و هود تمام میگردد.
افسرهای پلیس محلی سیِبهان (Siobhan) و اِمِت (Emmett)، براک (Brock) آدم های خوب و سالمی هستند. درواقع آن ها پلیس‌ها خوبی هم می‌باشند. البته از زمانی سروکله هود درین شهر پیدا گردیده تمامی‌چیزها عوض شده میباشد. وی پس از ورودش، شهر را تا مرز ویرانی پیش برده میباشد . براک دل خوشی از هود ندارد. وی میپندارد کلانتری حق وی بوده است . بدین ترتیب ارتباط آن‌ دو شکرآب و پرتنش میباشد. براک در واقعیت یک پلیس بهتر و وظیفه‌شناس است . وی از درون بشر خوبی میباشد و صرفا چیزی که می خواهد خیر شهرش میباشد.
صرفا شخصیت نچسب این سریال آناستازیا/کری میباشد. وی به هرکس که می تواند دسیسه می‌نماید. اما این سریال یک شخصیت روان‌خردکن دیگر هم دارااست. منظور کاراکتر دوا هوپوِل (Deva Hopewell) میباشد که ابدا به دل نمی‌نشیند. خوشبختانه وی تنها یک نقش فرعی کوچک داراست و حواس کاربر را از قضیه مهم روایت پرت نمی‌نماید.

پحش آنلاین سریال Banshee
پحش آنلاین سریال Banshee

فصل دوم؛ جدال دو مجرم

فصل دوم هم به انداره فصل نخستین هیجان‌انگیز میباشد. این فصل هم مانند فصل گذشته نفس شما‌را بند میاورد. از خود میپرسید آیا خشونت و وحشی‌گری از این بیشتر هم میگردد؟! دراین فصل صحنه‌هایی از قبل لوکاس هود در زندان می بینیم. ولی اکنون وی با نام و نشان کلانتری که برای خویش جعل کرده سروسامان گرفته است .
خصومتی که فی مابین هود و پروکتر وجود دارااست دراین فصل شدت میگیرد. پروکتر پسر کلانتر هود واقعی را فقط به جهت رابطه با برادرزاده‌اش، ربکا (Rebbeca) می کشد. این سبب ساز میگردد که هود به وی اعلام نبرد ‌نماید. کاراکتر او درین فصل مبتلا تغییر‌و تحول می شود. چون پروکتور او‌را به سمت دارودسته خودش میکشد.
ماجرا‌های فرعی دیگری هم درین سریال وجود دارااست. مانند قتل یک دختر محلی که ارتباط پنهانی و ممنوعه با یک پسر آمیشی (فرقه‌ای از مسیحیت) داشت است. این قتل حریق اختلافات بین اقلیت آمیش‌ها و قوم و قبیله کیناهو (Kinaho) را شعله‌ورتر می‌نماید. لوکاس و معاون‌هایش نمی‌توانند تحقیقات این قتل را به عاقبت برسانند. در غایت پروکتر وارد کار می شود و وضع و اوضاع را در چنگ می گیرد. وی برای آهسته‌تر کردن اوضاع به خویشان کیناهو پیشنهاد صلح و دوستی میدهد.
احتمال متعددی وجود داراست که بومیان ایالات متحده با دیدن این فصل بسیار عصبانی شوند. این فصل چهره‌ای بسیار منفی از آنان به‌تصویر کشیده میباشد. جوری‌که انگار تمامی بومیان ایالات متحده غیرقابل‌اتکا و خلاف کار می‌باشند. رئیس قبیله بومیان، الکس لانگ شدو (Alex Longshadow) شخصیتی عناد‌جو و سنگ‌دل میباشد. خواهر وی نولا (Nola) هم زنی جذاب، البته تاحدودی روانی میباشد.
برای کاراکتر اِمِت اتفاقات اندوه‌انگیز و ناگواری درین فصل می‌ افتد. وی و همسرش با گروهی از نئونازی‌های محلی سرگرم می شوند. دیدن صحنه‌های درگیری آنان مخصوصا حمله‌هایی که به زن حامله وی می گردد خیلی دل‌خراش میباشد. ولی اِمِت تلافی می‌کند. ممکن است این دل تماشاچی را خنک نماید. ولی موقتی میباشد. چون می دانیم که نازی‌ها نمی‌گذارند وضعیت همین‌طور بماند.
بخش انتها این فصل بسیار میخ‌کوب‌کننده میباشد. بخش اعظمی از کاراکترها در‌این فصل حذف میشوند و تعداد کمی از آن ها در فصل ۳ زنده میمانند.

سریال Banshee
سریال Banshee

فصل سوم؛ شهر در اختیار جانی‌ها

درین فصل هم صحنه‌های خشنونت‌آمیز و حرکت‌دهنده آدرنالین خون شمارا بالا می برد. خشونت صحنه‌های درگیری بورتون و نولا شمارا شوکه می‌نماید. این زد خورد سبب ساز میگردد که نای نولا پاره گردد. اما مطلقا دلتان برای شخصیت وی نمی‌سوزد. چون وی اصلا دوستداشتنی نیست. هنگامی‌که نولا می‌میرد حتی شادمان هم می‌شویم.
کاراکتر بی‌نظیر پروکتر درین فصل هم حضور پررنگی دارااست. وی برای مقطع کوتاهی دست از شرارت میکشد و کارایی می‌کند که زندگیآرامی داشته باشد. ولی طولی نمی‌کشد که به طبیعت اصلی خودش برمی‌خواهد شد. وقتی‌که وی این واقعیت را می‌پذیرد حتی خبیث‌تر از پیشین هم می‌گردد. پروکتر خواهرزاده‌اش یعنی ربکا را هم وارد کسب‌وکار آلوده خویش می‌نماید.
این فصل قسمت‌های دیدنی متعددی داراست. در‌این فصل به‌جز پروکتر با دو خلافکار کله‌گنده دیگر را هم می بینیم. یکی آن ها چِیتون لیتل‌استون (Chayton Littlestone) میباشد که در فصل ۲ با وی آشنا شدیم. چِیتون یکی‌از خلاف‌کارهای جالب این سریال میباشد که قابل‌احترام هم میباشد. وی میخواهد به هرنحو که گردیده خاندان‌اش را از سلطه سفیدپوست‌ها خلاص نماید. وی یک مرد درشت‌هیکل میباشد که صدایی بسیار جالب داراست. البته متاسفانه یک دیوانه تمام‌عیار هم میباشد، که هرکس سرراهش قرار بگیرد را نابود می‌نماید. حتی کاراکترهای مهم هم از خطر وی در امان نیستند. اصلا یکی‌از دلایل بهتر بودن این سریال آن میباشد که حتی کاراکترهای اساسی هم ممکن میباشد هرلحظه کشته شوند. در‌این فصل چِیتون به کلانتری قسمت حمله می‌نماید و این به یک نزاع تمام‌عیار تبدیل می‌گردد که اثار وحشتناکی داراست. خلاف‌کار پررنگ دیگر این فصل داگلاس (Douglas) میباشد. وی نسبتا روانی و خیلی، خیلی وحشتناک میباشد.
درین فصل با کاراکتر جدیدی به‌اسم کِرت بانکر (Kurt Bunker) هم آشنا می‌شویم. کِرک تا قبل از این یک نئونازی بوده میباشد. ولی الان می خواهد به نیروی پلیس ملحق خواهد شد. همه او‌را به‌خاطر خالکوبی‌های زیادش قضاوت می‌نمایند. ولی در فلش‌بک‌هایی که به قبل زده می شود می بینیم که بسیار دلیر و شجاع بوده میباشد. شخصیت وی در سریال آن‌قدر هیجان‌انگیز میباشد که مجموع دقت ما‌را به خویش جلب می‌نماید.
در بخش‌های انتها فصل سوم شما بدین تاءمل می افتید که شاید خوب باشد کلانتر هود بمیرد. وی سزاوار پایان خوش نیست. هر رخداد بدی که درین شهر می‌ افتد به‌خاطر حضور او است. وی فاجعه و سیاه بختی را به خویش جذب می‌نماید. روی‌هم‌‌رفته فصل سوم محشر میباشد. این فصل هم مانند دو فصل قبلی بسیار هیجان‌انگیز میباشد. نقطه نهایی نفس‌گیر آن‌هم به‌سیرتکامل‌ای میباشد که شما برای دیدن فصل چهارم لحظه‌شماری می کنید.

فصل آخر سریال Banshee
فصل آخر سریال Banshee

فصل چهارم؛ نقطه پایان رضایت‌بخش

فصل چهار فصل آخر از سریال بانشی میباشد. درحال حاضر‌وهوای و داستان این فصل به طور کامل با سه فصل پیشین فرق می‌نماید. مضمون فصل چهارم حزن و ناامیدی میباشد. چون چیزهای متعددی از دست رفته میباشد. این فصل بی‌شک دلخراش‌ترین فصل سریال بانشی میباشد.
در اولِ این فصل کلانتر تازه شهر، براک را می بینیم. وی برای دیدن هود به یک کلبه در بیشه می‌رود. مطمئنا از دیدن هود با ریش و گیسو کمند شوکه خواهید شد. ولی بعد از آن که یادتان می‌ افتد چه برسرش آمد و شاهد چه‌چیزهایی در زندگی‌اش بوده به وی حق می‌دهید. حتی درین فصل هم اسم اصلی وی بیان نمیشود و شخصیت وی مانند همیشه اسرارآمیز و معمایی باقی میماند.
در‌این فصل ربکا به قتل می رسد. لوکاس هود هم صرفا مضنون قتل میباشد. بدین ترتیب وضع و اوضاع برای وی از بد هم بدتر می گردد. ولی بعد از آن می فهمیم که یک آدم کش زنجیره‌ای در شهر میباشد و قتل ربکا فعالیت وی بوده است . این آدم کش زنجیره‌ای یک شیطان‌پرست میباشد. وی دخترها را برای شیطان قربانی می‌نماید.
لوکاس هود در‌این فصل یک کاراکتر لبه‌ای میباشد. وی دیگر کلانتر نیست. کاری برای انجان دادن ندارد. وی با یک سروان اف‌بی‌آی به‌اسم ورونیکا داوسون (Veronica Dawson) دنبال آدم کش ربکامی‌گردد. داوسون یه خرده کم عقل به‌نظر می آید. ولی وی هم نیروهای منفی درونش داراست. پروکتر که اکنون شهر‌دار بانشی میباشد برای پخش دارو با سازمان‌های محلی همیاری می‌نماید. ولی یک کله‌خراب محلی به‌اسم کالوین بانکر (Calvin Bunker) با شغل آن ها مخالف میباشد و می خواهد به هر شیوه ممکن خودش مسئولیت آن را بر عهده بگیرد. کالوین کسی میباشد، که به‌ندرت از عقلش استفاده می‌نماید.
این فصل فاقد آن صحنه‌های اکشن و هیجان‌انگیز میباشد و بدیهی میباشد که‌این سریال به نقطه نهایی خویش نزدیک می گردد. بااین حال، باز هم صحنه‌های درخشان کم نیست. اپیزود انتها این فصل شمارا ناامید نخواهد کرد. در نقطه پایان سریال تمامی‌چیز معلوم میباشد. هیچ‌سوالی بی‌جواب نمی‌ماند. فصل چهارم سریال بانشی ممکن میباشد دو اپیزود از سایر کم‌تر باشد البته بسیار بهتر به همه‌چیز نقطه پایان می دهد.

دانلود سریال banshee با زیرنویس چسبیده

دانلود سریال بانشی

کلیک کنید
احتمال همبازی شدن دوباره کرم بورسین با هانده ارچل

دانلود رایگان سریال The Boys پسران با دوبله فارسی

منابع :

wikinaghdtheactionelitecinemacenter

دیدگاه کاربران